Dark Light

Şartlar ve Koşullar

ŞARTLAR & KOŞULLAR

 

Ürünlerimizde %100 müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.

 

 

[ SİPARİŞ HAKKINDA KISA BİLGİ ]

 

 

Web sitemizde bulunan her ürünün stoklarımızda olduğu garanti edilmemektedir. Böyle bir durumda Estetisyen Sepeti’nin ya da müşterinin siparişi iptal etme hakkı vardır.

Ürünler siparişi verdikten sonraki 1 – 3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir.

Kargo firmasının ürünleri teslim etmesindeki gecikmelerden Estetisyen Sepeti sorumlu değildir.

“Kapıda Ödeme” seçeneği ile verilen siparişi, Estetisyen Sepeti güvenlik sebebi ile iptal etme hakkına sahiptir.

“Kapıda Ödeme” seçeneği ile verilen siparişler, diğer ödeme seçeneklerine kıyasla daha geç işleme alınmaktadır.

 

 

[ SATIŞ SÖZLEŞMESİ ]

 

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı resmi gazetede yayınlanan ‘Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ gereğince internet üzerinden gerçekleştirilen satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Sözleşme detayları aşağıda belirtildiği gibidir.

 

MADDE 1- TARAFLAR

 

1.1- SATICI

Ünvanı : Gülcemal Güzellik Salonu

Telefon : 0 544 493 3147

0505 551 3040

E-mail : info@estetisyensepeti.com

 

1.2 -ALICI

Sistem’de sunulan hizmetleri kullanmak suretiyle, Sistem tarafından satışa arz edilen mal veya hizmetleri satın alan ALICIDIR’dır.

 

1.3 – HİZMET

Alıcıların, “Mesafeli Kullanıcı Sözleşmesi”nde tanımlı olan iş ve işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla, “www.estetisyensepeti.com”  tarafından, Sistem içerisinde ortaya konulan uygulamaların tümüdür.

 

“www.estetisyensepeti.com”, alıcıların “Mesafeli Kullanıcı Sözleşmesi”nde tanımlı olan iş ve işlemleri daha etkin şekilde gerçekleştirebilmelerini sağlamak üzere, dilediği zaman Hizmetlerinde değişiklikler ve uyarlamalar yapabilir.”www.estetisyensepeti.com” tarafından yapılan bu değişiklikler, uyarlamalarla ilgili olarak alıcıların uymakla yükümlü olduğu kural ve koşullar, “www.estetisyensepeti.com” tarafından, ilgili hizmetin kullanımıyla ilgili açıklamaların bulunduğu web sayfasından alıcılara duyurulur.

 

Güvenli Ticaret ve Güvenli Ödeme Sistemi: Alıcı ve “www.estetisyensepeti.com” arasında akdedilmiş olan satış akdinin ödemeye ilişkin kısmının ifa edilmesine yönelik olarak, “Kullanıcı Sözleşmesi”nde belirtilen koşullar dâhilinde,”www.estetisyensepeti.com” tarafından sağlanan hizmetlerin tümüdür.

 

MADDE 2- KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait “www.estetisyensepeti.com” internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı dekontta  nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞMENİN KAPSAMI

 

3.1- “Mesafeli Kullanıcı Sözleşmesi”nin kapsamı, işbu sözleşme ve ekleri ile Sistem içerisinde yer alan, kullanıma, üyeliğe, hizmetlere ilişkin olarak “www.estetisyensepeti.com” tarafından yapılmış olan bilcümle uyarı, yazı ve açıklama gibi beyanlardır. Alıcı, “Mesafeli Kullanıcı Sözleşmesi”nin hükümlerini kabul etmekle, Sistem içinde yer alan, kullanıma, üyeliğe ve hizmetlere ilişkin olarak “www.estetisyensepeti.com” tarafından açıklanan her türlü beyanı da kabul etmiş olmaktadır. Alıcı, bahsi geçen beyanlarda belirtilen her türlü hususa uygun olarak davranacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

Kredi kartına İade Prosedürü:

 

Alıcının cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi veya Hakem heyeti kararları ile Tüketiciye bedel iadesine karar verilen durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

 

Müşterimiz ürünü kaç taksit ile aldıysa banka müşteriye geri ödemesini taksitle yapabilmektedir.  Grace Skate Shop & Spor – Erdem Kavla (www.estetisyensepeti.com)  bankaya ürün bedelinin tamamını tek seferde ödedikten sonra, Banka poslarından yapılan taksitli harcamaların Müşterimizin kredi kartına  iadesi durumunda,konuya müdahil tarafların mağdur duruma düşmemesi için talep edilen iade tutarları,yine taksitli olarak hamil taraf hesaplarına Banka tarafından aktarılır.Müşterinin satış iptaline kadar  ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta 1 iade yansıyacak ve müşteri iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra , iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır.

 

Kart ile alınmış mal ve hizmetin iadesi durumunda Grace Skate Shop & Spor – Erdem Kavla (www.estetisyensepeti.com), Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği Müşteriye nakit para ile ödeme yapamaz. Üye işyeri yani Grace Skate Shop & Spor – Erdem Kavla (www.estetisyensepeti.com) , bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, Üye işyeri yani Grace Skate Shop & Spor – Erdem Kavla (www.estetisyensepeti.com) ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan  yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince Müşteriye nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade , Grace Skate Shop & Spor – Erdem Kavla (www.estetisyensepeti.com) ’in Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür gereğince yapılacaktır.

 

Alıcı, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini kabul ve taahhüt eder.

 

3.2- Teslimat Şekli ve Adresi :

 

Teslimat adresi, teslim edilecek kişi bu sözleşmeyi kabul ederek onaylayan ve alışverişini gerçekleştiren kişi.

 

Teslimat kargo şirketi aracılığı ile Alıcının yukarıda belirtilen adresinde elden teslim edilecektir. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda dahi SATICI edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün kargo şirketinde beklemiş olması ve/veya kargonun SATICI’ya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ALICI’ya aittir.

 

Kargo Ücreti :  Kargo ücretleri 100 TL ve üzeri miktarlar olduğunda SATICI tarafından karşılanır, 100 TL ve altı ürünlerde ALICI tarafından karşılanır.

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, “www.estetisyensepeti.com” internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI’ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI’ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

4.7- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, (ayıplı)  garanti şartları içinde gerekli onarımın yetkili servise yaptırılması için  SATICI’ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde malı redederek cayma hakkına sahiptir. Tüketicinin cayma bildiriminin satıcıya ulaştığı tarihten itibaren 10 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir.(bkz Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmelik madde 9/2) Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli  ALICI tarafından karşılanır.

 

Tüketicinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı veya sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı taahhüt ederiz.

 

395 sayılı vergi usul kanunu genel tebliği uyarınca iade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz iade bölümü bulunan faturada ilgili bölümlerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.

 

Ancak, KKTC ve yurtdışı gönderilerinde Müşterilerimiz siparişlerinde KDV ödemediği için, gümrükte almış olduğu ürünlerin vergilerini ödemekle yükümlüdür.Gümrükten her ne şekilde olursa olsun teslim alınmayan ürünler için Müşterilerin cayma hakkı bulunmamaktadır. Çünkü MESAFELİ SÖZLEŞMELER UYGULAMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİĞİN 8.maddesi uyarınca Tüketici mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

 

Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıdaki ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

– Olağan sürecinde kırılan, çatlayan, dağılan tüm kaykay ve kaykay parçaları

– Hür türlü kozmetik ürünleri

– Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler ( ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler örn : kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler (kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs. ), tek kullanımlık ürünler, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve iadesi mümkün değildir.

 

Güneş gözlükleri ve hassas tüm metaryale sahip ürünler için;

 

Ürünler 2 aşamalı kontrolden ( faturalandırma ve kargolama ) geçerek sorunsuz, defosuz olarak gönderilir.

 

Kargoyu teslim alma aşamasında, ürünü inceleyiniz, çizik, kırık, çatlama yada herhangi bir arıza var ise kesinlikle teslim almayarak, aynı adrese gönderimini sağlayınız. Teslim aldığınız gözlüklerde bu sakıncalı durumların yaşanmadığını kabul etmiş olursunuz ve kesinlikle iadesi ( iada şartları gereğince ) ve değişimi gerçekleştiremezsiniz.

 

Sorunsuz olarak kabul ederek teslim aldığınız gözlüğünüzü, iade şartlarına uygunluk çerçevesinde ( kırık, çizik, çatlama, kırılma vb. tüm hasar yaratan durumlar hariç ) 7 gün içinde iade edebilir ve değişimini yapabilirsiniz.

 

MADDE 7 – SİPARİŞ İPTAL ŞARTLARI

 

Ödemesi yapılan yada henüz yapılmayı bekleyen tüm siparişlerinizi kargoya teslim edilmediği sürece (Ürün kargoya teslim edildiğinde mail yolu ile ürünün hangi kargoya ve hangi kargo numarasıyla verildiğini ayrıntılı olarak işleyen bir mail alırsınız) iptal edebilirsiniz. Üzerinde herhangi bir değişiklik, montaj vb. kalıcı değişiklikler yaptırdığınız ödemesi alınmış ürünler, tekrar satışa sunulamayacak özellik taşıyacak şekilde değişime uğratılması müşteri tarafından istenmiş ürünlerin iptali yapılmaz. Kargoya verilmiş tüm ürünler için iptal işlemi değil iade yada tercih dahilinde değişim prosedürü uygulanır. Diğer tüm durumlarda sipariş iptalleriniz için info@estetisyensepeti.com adresine yada Müşteri Hizmetlerinden ilgili yetkili kişiye ulaşılması gerekir.

 

MADDE 8- TEMERRÜT HÜKÜMLERİ

 

Tarafların işbu sözleşmeden kaynaklarından edimlerini yerine getirmemesi durumunda Borçlar Kanunu’nun 106-108.maddesinde yer alan Borçlunun Temerrüdü hükümleri uygulanacaktır. Temerrüt durumlarında, herhangi bir tarafın edimlerini süresi içinde haklı bir sebebi olmaksızın yerine getirmemesi durumunda diğer taraf söz konusu edimin yerine getirilmesi için edimini yerine getirmeyen tarafa 7 günlük süre verecektir. Bu süre zarfında da yerine getirilmesi durumunda edimini yerine getirmeyen taraf mütemerrit olarak addolunacak ve alacaklı edimin ifasını talep etmek suretiyle malın teslimini, ve/veya sözleşmenin feshini ve bedelin iadesini talep etme hakkına sahiptir.

 

Mesafeli Sözleşmeler Hakkında Yönetmeliğin 9.maddesinin son fıkrası gereğince satıcı www.estetisyensepeti.com ,sipariş konusu mal veye hizmetin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı ileri sürerek (tedarikçi Firmadan ürünün hiçbir şekilde tedarik edilememesi durumu) ,sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremiyorsa ,bu durumu sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan tüketiciye bildirmeyi taahhüt eder.Bu durumda, www.estetisyensepeti.com sözleşmeyi derhal fesih etme hakkına haiz olup,Müşterinin sipariş verdiği ürünün bedelini ve varsa borç altına sokan  tüm belgeleri  geri iade edeceğini taahhüt eder.

 

www.estetisyensepeti.com’un  işbu yükümlülüğünü yerine getirmesini engelleyebilecek mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise, bu tip durumlarda Alıcı, www.estetisyensepeti.com’un hiçbir sorumluluğu olmadığını, siparişin iptal edilmesini veya teslimat süresinin engelleyici durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICInın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içerisinde kendisine ödenir. (Kredi kartı ile yapılan taksitli alışverişlerde ise kredi kartına iade için yukarıdaki prosedür ALICI tarafından  kabul edilir).

 

MADDE 9- YETKİLİ MAHKEME

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.